ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ

Τόπος διαλόγου για τις αγωνίες και την έκφραση της κοινωνίας
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πόρταλ*Πόρταλ*  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Παρόμοια θέματα
    1-1-4 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
    Αναζήτηση
     
     

    Αποτελέσματα Αναζήτησης
     
    Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
    ΜΕΤΡΗΤΗΣ HITS

    Study English
    ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ
    ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ - ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

    Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"

    WOWZIO

     

     Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok

    Πήγαινε κάτω 
    3 απαντήσεις
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    Perkos G





    Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok   Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok EmptyΤρι Ιουν 16, 2009 9:35 pm

    Εκρινα οτι έπρεπε να καταθέσω την πρόταση μου στην παρούσα ενότητα. Αν διάλεξα λάθος ενότητα ,απολογούμαι.
    ---
    To forum λοιπόν του dialogos.pasok έκλεισε η μάλλον κλειδώθηκε. Πέρα από την αναμενόμενη εξέλιξη-αν το δεί κανείς σήμερα με πιο ψύχραιμο μάτι-το δικαιολογημένο θυμό μας και τις «επίσημες» απαντήσεις που δεν λάβαμε, κι αν ακόμη γίνει, πρέπει πρώτα να πείσουν εαυτούς, ΟΧΙ ΜΟΝΟ δεν μας αξίζει κανένας θρήνος αλλά σαν απελευθερωμένοι στη σκέψη και στην κυριολεξία ενεργοί πολίτες με επίγνωση των λόγων και πράξεων μας, γιατί ξέρουμε που πατάμε και προς τα πού πηγαίνουμε, πρέπει να συνεχίσουμε τη δική μας πορεία την ταυτόσημη με τις διακηρύξεις του ιστορικού ηγέτη μας, και περήφανοι οσο ποτέ άλλοτε.

    Εχουμε παρακαταθήκη τη δουλειά μας σε εκείνο το φόρουμ. Τόσους μήνες δαπανήθηκαν από όλους σας ατέλειωτες ώρες συγγραφής ιδεών, προτάσεων , αναλύσεων , πολιτικών θέσεων και τοποθετήσεων. Είναι τα πνευματικά σας δημιουργήματα που τα κάνατε με πολύ μόχθο καταθέτοντας ολόκληρη την ψυχή σας εκεί μέσα.

    Με την όποια ευαισθησία μπορεί να με διακρίνει , σήμερα το εν λόγω φόρουμ μου θυμίζει σπίτι σφραγισμένο που από τα θολά τζάμια του κοιτάζοντας στο εσωτερικό του-δεν ξέρω για πόσο ακόμη- βλέπουμε τα δημιουργήματα μας να μας κοιτάζουν αποσβολωμένα και λυπημένα γιατί σε λίγο θα τα φάει η σκόνη από την κατεδάφιση.

    Δεν ξέρω αν ο καθένας σας εχει κρατήσει αρχεία από τις δημοσιεύσεις του. Αν και στη δουλειά μου ειμαι σχολαστικός, εκεί δεν το έχω κάνει. Μερικά πράγματα δικά μας εχω την ταπεινή άποψη ότι πρέπει να μας ακολουθούν.

    Αν λοιπόν νομίζετε ότι κατά τη γνώμη σας κάποιες εργασίες σας-άρθρα σας-θέσεις σας, αξίζουν τον κόπο να ξαναδημοσιευθούν κάνω την εξής πρόταση:
    -Aς ανοίξουμε εδώ ένα αρχείο με τις δημοσιεύσεις μας και τις θέσεις μας στο dialogos. Το πώς θα γίνει συστημικά και πως θα αρχειοθετηθεί , συζητείται
    -Ας μεταφέρει ο καθένας κατά τη δική του κρίση ο,τι νομίζει .Για να μη θεωρηθεί ότι μεταφέρουμε απόψεις άλλων , θεμιτό θεωρείται η αναπαραγωγή –μεταφορά της δικής μας/ενός εκάστου άποψης
    -Ευνόητο είναι ότι δεν μεταφέρουμε διαλόγους που είχαν να κάνουν με διάφορους κατά καιρούς επισκέπτες η «περίεργους» γνωστούς τε και αγνώστους

    Θεωρώ ότι δεν είναι κακό να γίνει. Πώς το βλέπετε καλοί μου σύντροφοι και φίλοι?
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ????????
    Επισκέπτης




    Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok   Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok EmptyΤετ Ιουν 17, 2009 6:45 am

    Δέν είναι κακή ιδέα.....
    Ο τρόπος που θα γίνει με απασχολεί, για να μήν φαίνονται σάν θέσεις και απόψεις ατάκτως ερριμένες.

    Ισως άν είχαμε την δυνατότητα να ανοιχθεί μια ειδική θεματική με τίτλο "Τα καλύτερα του Διάλογος" και την ευθύνη όλων μας να μεταφερθούν όλες οι πράγματι καλές μας θέσεις, ίσως κάτι να γινώταν.

    Ο Δημήτρης και ο Γιώργος πάντως είναι τυχεροί. Ο Δημήτρης γιατί όλα τα καλύτερά του είναι μαζεμένα στη θεματική "το μέλλον", και ο Γιώργος επειδή τα δικά του καλύτερα βρίσκονται στις θεματικές για τις Τράπεζες. Ας αρχίσουν λοιπόν οι δυό τους.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DimKaramitsas

    DimKaramitsas



    Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok   Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok EmptyΤετ Ιουν 17, 2009 7:35 am

    Θα φτιάξω μια ειδική θεματική. Βεβαίως είναι εκκρεμές νομικά εάν μπορούμε να μεταφέρουμε πόστ μη μετεχόντων στο φόρουμ αυτό. Θα έλεγα να το αποφύγουμε.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ????????
    Επισκέπτης




    Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok   Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok EmptyΤετ Ιουν 17, 2009 9:47 am

    Καλημέρα Δημήτρη,

    Αντελήφθην ότι η εν λόγω ειδική θεματική είναι "Ενας δολοφονημένος διάλογος". Αντελήφθην σωστά ?

    Ασφαλώς και δέν μπορούμε ούτε και είναι σωστό να μεταφέρουμε μηνύματα μή μετεχόντων στο εδώ φόρουμ! Θα το κάνουν μόνοι τους όποτε και εφόσον επιθυμούν να συμμετεχουν!

    Αλλά και εγώ που συμμετέχω εδώ νομίζεις ότι θα μεταφέρω εδώ και τώρα τα μηνύματά μου ? Αυτό δέν πρόκειται να το κάνω, ούτε και θέλω...... Στο βαθμό που ανοίγουμε θεματικές που έχουν σχέση με θεματικές ανοιγμένες στο Διάλογος, τότε και θα μεταφέρω εδώ τα εκεί γραφέντα απο μένα.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Perkos G





    Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok   Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok EmptyΤετ Ιουν 17, 2009 5:14 pm

    Eιναι ξεκάθαρο και το επισήμανα με bold παραπάνω

    "Για να μη θεωρηθεί ότι μεταφέρουμε απόψεις άλλων , θεμιτό θεωρείται η αναπαραγωγή –μεταφορά της δικής μας/ενός εκάστου άποψης"

    Δεν χρειάζεται κανένα νομικό ψάξιμο. Δεν μεταφέρουμε πόστ μη μετεχόντων, αλλοι μας κάνουν Copy paste. O καθένας -αν γουστάρει-μεταφέρει τα δικά του. Αυτό λέω.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Giannis Angelou

    Giannis Angelou



    Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok   Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok EmptyΠαρ Ιουν 26, 2009 5:57 pm

    Η μεταφορά της γνώμης του οιουδήποτε, εφόσον αναφέρεται το όνομά του, δεν είναι κακό!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ????????
    Επισκέπτης




    Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok   Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok EmptyΠαρ Ιουν 26, 2009 6:07 pm

    Γραψτε μου το λινκ γιατι το ειχα σβησει...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    Αναδημοσίευση θέσεων μας απο το dialogos.pasok
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 1
     Παρόμοια θέματα
    -
    » Η απόφαση που στραγγαλίζει την Ελλάδα : Καί Ε.Ε. καί ΔΝΤ !

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ :: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-
    Μετάβαση σε: