ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ

Τόπος διαλόγου για τις αγωνίες και την έκφραση της κοινωνίας
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πόρταλ*Πόρταλ*  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Παρόμοια θέματα
1-1-4 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
ΜΕΤΡΗΤΗΣ HITS

Study English
ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ - ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"

WOWZIO

 

 Μιά καλή Αρχή

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
makfor





Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά καλή Αρχή   Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 07, 2009 7:53 am

αν και εχω απαντησει στον περκο σε αλλο θεμα , θα ηθελα να ξεκαθαρισω κατι

α) το θεμα δεν ειναι η λογοκρισια , αλλα οπως παντου ετσι και στα φορουμ υπαρχουν τουλαχιστον οι ελαχιστοι κανονες , δεν μπορεις να μπαινεις και να "βριζεις" και το θεμα δεν ειναι εαν ειναι "τονισμενο" ή ατονο το θεμα , το ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ , απο την στιγμη που τα εχεις ομως πρεπει κατι να κανεις

β) η πολιτικη κλεισιματος ενος θεματος ειναι κατι που υπαρχει σε ολα τα φορουμ και οι λογοι μπορει να ειναι πολλοι , το θεμα που ειναι ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ φορουμ ,το θεμα που περιεχει υβρις , το θεμα που εχει επαναληφθει κλεινει και πολλα αλλα , επισης τα παλια θεματα 3-4 ή 6 μηνων που δεν ειχαν καμια κινιση μεταφερονται σε ειδικο χωρο με την ενδειξη παλιο θεμα

γ) δεν ειμαι τοσο πολυ υπερ τις διαγραφης εκτος ακραιων περιπτωσεων , αλλο με το κλεισιμο , καθως μπορει ο οποιοσδηποτε να μπει και να δει ΚΑΙ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕ εαν παλι δεν θελει τι να λεμε τωρα , ενω με την διαγραφη αυτο δεν ειναι εφικτο

τωρα εαν πρεπει να εξηγουμε τα αυτο ανοητα , νο προμπλεμα

τωρα οσο αφορα την συγκεκριμενη παρεμβαση , ουτε χωροφυλακας το παιζω , ουτε αστυνομος , απλα αποκλειστικα και μονο λογω 24ετους πειρας μεσα σε φορουμ και συζητησεις , εκρινα οτι το συγκεκριμενο θεμα δεν εχει ουτε καν λογο υπαρξης , σεβομενους ομως αυτους που εγραψαν ΔΕΝ ΔΙΕΓΡΑΨΑ αλλα ΕΚΛΕΙΣΑ , η αποφαση του κλεισιματος δεν ηταν και τοσο ευκολη για μενα , οπως και το περιεχομενο του με εφερε σε πολυ δυσκολη θεση καθως επρεπε να κρινω ΦΙΛΟΥΣ , στο χωρο του Πα.Σο.Κ. επιθυμουσαμε τον ελεγχο και το modoration των θεματων ωστε να μενουμε εντος οριων και να μη φευγει η κατασταση εκτος ελεγχου , εδω που μπορουμε να το κανουμε .... γκρινιαζουμε .... ας ειναι , οπως λενε και οι "αντιπαλοι μας" η πολυ δημοκρατια τελικα κανει κακο !!!! (αν και δεν ειναι θεμα δημοκρατιας αλλα θεμα παιδειας)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Perkos G





Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά καλή Αρχή   Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 07, 2009 10:32 pm

Με πολύ νηφαλιότητα και ψυχραιμία μπορώ να πώ οτι:

Εχετε μπερδευθεί εντελώς (κι έχουμε και προεκλογική μάχη) κάτι θέλετε να πείτε αλλα πάλι μισές δουλειές κάνουμε, σαν το Πα.Σο.Κ. μη δυσαρεστήσουμε ΦΙΛΟΥΣ (εννοώ και τον εαυτό μου)

Ο Δωδ δεν αναπαρήγαγε πάλι ύβρεις, ΕΓΩ τις μετέφερα και το ξέρετε., αυτό μάλλον εννοείτε. Ο εν λόγω κύριος το γυρόφερνε επι μέρες και κάποια στιγμή από tsatsos εγινε Δωδωναίος και σαν γάτος μπακάλικος μας ξαναγύρισε για να μας δώσει άφεση αμαρτιών. Οι απόψεις μου για το άτομο του δεν θα μπορούσαν βέβαια να αλλάξουν επ ουδενί .

Αν δεν του απαντούσα καθόλου, σήμερα δεν θα είχατε να λέγατε και δεν θα κλείδωνε η θεματική. Eπελεξα τη ρήξη κι αυτό ίσως να ήταν λάθος . Αυτό γιατί δεν το λέτε στα ίσια η το λέτε και δεν το κατάλαβα?

Επειδή λοιπόν οτιδήποτε προσβάλει είναι μεν παραγωγής Δωδ. αλλά στη συγκεκριμένη θεματική δικής μου αναπαραγωγής του παρελθόντος συμφωνώ κι εγω να διαγραφούν οι δικές μου παρεμβάσεις .Αν τις απομονώσετε θα σας μείνει η αρχική του τοποθέτηση που μπορεί να μη σας λέει και τίποτε.

Μέχρι να θεσπίσουμε τουλάχιστον υποτυπώδεις κανόνες διαλόγου και να μη δικάζουμε με το «αγραφο» φορουμίτικο δίκαιο η κατ έθιμον.
--
Μάκη ΑΠΑΙΤΩ να με κρίνουν οι φίλοι μου (αν με θεωρούν τέτοιο) και απαιτώ επίσης να μην εχουν καμιά δυσκολία να το κάνουν αν θέλουν να με κάνουν καλύτερο. Από σένα κι από όλους σας περιμένω να μου λέτε τα λάθη μου και δεν έχω κανένα πρόβλημα να τα αναγνωρίσω η να ζητήσω και συγγνώμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas





Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά καλή Αρχή   Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 07, 2009 11:14 pm

Ο Δωδωναίος κατά την γνώμη μου είναι ένας άνθρωπος μπερδεμένος και χρειάζεται την συνδρομή "κρυστάλλινων" καθαρών ανθρώπων όπως ο Γιώργος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makfor

makfor



Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά καλή Αρχή   Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 08, 2009 8:21 am

γιωργο , το θεμα αφορα ολους μας , απο την εκκινηση του θεματος , μεχρι και τα δικα σου μυνηματα , εγω δεν θελω να κρινω κανεναν (και σας θεωρω ολους φιλους εστω και εξ αποστασεως) γιατι ο καθενας μας κουβαλαει τα ΔΙΚΑ ΤΟΥ πραγματα και εχει τους ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ λογους (ασε που οτι εγινε εδω θα μπορουσα να το ειχα κανει και εγω ή να συμμετηχα οποτε θα επρεπε να αυτομαστιγωθω ΧΑΧΑΧΑ) , θεωρω ομως οτι ειτε με γραμμενους ειτε με αγραφους νομους περι φορουμ ,ειτε εχθρικα ειτε φιλικα , ολοι μας λιγο εως πολυ πρεπει να προσεχουμε.

πανω απο ολα ομως , θελω να πω σε ολους κατι ,,,, ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ... μαυρα γραμματα σε ασπρομπεζογαλαζοπρασινη οθονη (που το βρηκες αυτο το χρωμα ρε δημητρη , αντε να το περιγραψω χαχαχα)... ή να το πω ποιο απλα ? ΝΑ και εαν κλειδωσε ΝΑ και εαν ξεκλειδωσε , ΝΑ εαν διαγραφηκε ΝΑ και εαν ΔΕΝ διαγραφηκε ... μη τρελαινεστε ... απολαυστε το οτι γινεται ΣΑΝ ΠΛΑΚΑ ή γυριστε το στην ΠΛΑΚΑ .... εκει κατω απο την ακροπολη για κανα καλο ουζακι .... ΧΑΧΑΧΑ

αντε ελπιζω να σας εκανα να ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕ τουλαχιστον ....

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ και δεν θελω μουτρα ....

Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 954448


δεν ξερω εαν το εχετε προσεξει , η ετικετα που εμφανιζεται απο κατω να κραταει το τερατακι (σε οσους το βγαζει) και ειναι σε ολα τα μυνηματα μου , ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ !!!!! δεν ειναι δηλαδη στατικη και εαν μπειτε απο διαφορετικες συνδεσεις (στιπι-γραφειο) θα δειτε οτι αλλαζει ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά καλή Αρχή   Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 08, 2009 11:22 am

Μιά Καλή Αρχή, θάταν να μήν ξανασυζητήσουμε το θεματάκι........

Προσωπικά, δέν έχω κανένα πρόβλημα να συνομιλήσω ΠΟΛΙΤΙΚΑ με τον Δωδωναίο, τον Τσάτσο ή τον οποιοδήποτε θέλει να συμμετέχει σε αυτό εδώ το φόρουμ.

Τις προσωπικές μου απόψεις για τον χαρακτήρα των συνομιλητών μου ΕΧΩ ΟΡΚΙΣΤΕΙ να τις κρατήσω απο δώ και πέρα για τον εαυτό μου, και το ίδιο συμβουλεύω να κάνετε και εσείς (άν μου επιτρέπετε την συμβουλή.....).

Στο κάτω-κάτω εδώ μέσα συμμετέχουμε για την ανταλλαγή πολιτικών απόψεων και ιδεών και φαντάζομαι ότι κανείς μας δέν ψάχνει για γαμπρό ή νύφη ώστε να ενδιαφέρεται για τον χαρακτήρα του συνομιλητή του.

Υστερόγραφο για τον Μάκη : Ξέρεις πόσο άσχετη είμαι με τα ηλεκτρονικά, γι αυτό μπορείς να επαναλάβεις την τελευταία σου πρόταση, μπάς και την καταλάβω και εγώ ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makfor

makfor



Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά καλή Αρχή   Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 08, 2009 1:04 pm

στο τελος των μυνηματων μου, εμφανιζεται ενα ανθρωπακι/τερατακι που κραταει μια πινακιδα , λογικα το βλεπεις ...

αυτα που γραφει μεσα , την διευθυνση του υπολογιστη , τι windows εχεις και ποιος ειναι ο provider / παροχος του ιντερνετ , δεν ειναι σταθερα , αλλα εμφανιζει τα στοιχεια του καθε χρηστη που το διαβαζει , αρα σε εσενα θαβγαλει την δικη σου δ/νση , εαν εχεις ΟΤΕΝΕΤ θα βγαλει οτενετ και επισης θα σου πει τι windows εχεις , XP/Vista ή οτι αλλο και εαν εχεις internet explorer , firefox , opera ή οτι αλλο "φυλλομετρητη"/broswer χρησιμοποιεις για την πλοηγηση στο ιντερνετ ...

σε εμενα αλλα βγαζει οταν ειμαι στη δουλεια και αλλα οταν ειμαι στο σπιτι ...

στην ουσια δειχνει ποσο ευαλωτοι ειμαστε στην χρηση του ιντερνετ και ποσο ευκολο ειναι καποιος να δει/βρει πληροφοριες για εμας ...

αυτα , δεν ειναι κατι για να τρομαξετε ή τιποτα αλλο , απλα σε βαζει σε σκεψεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Perkos G





Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά καλή Αρχή   Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 08, 2009 8:40 pm

Να μην τρομάξουμε ρε Μάκη? Αντε και δεν τρομάζουμε, την ξέρω τη ρουφιάνα την τεχνολογία που έχει καταντήσει σκέτη παρακολούθηση και φοβούμαστε και τον ίσκιο μας.

Γιαυτό πέρα απο το κατορθώματα της και κατα πόσο μας φέρνει πιο κοντά , το δέσιμο εξακολουθεί να γίνεται μόνο με την προσωπική επαφή, κι αυτα να τα βλέπουν οι πολιτικοί μας. Δεν είναι πανάκεια το "ιντερνέτι" , οπως το λένε στο χωριό μου. Γιαυτό φωνάζουμε οτι οι τεμπελαράδες πολιτικοί και πολιτευτές μας πρέπει να βγούν εξω στην κοινωνία.

Με ολη την εκτίμηση που ξέρεις οτι σου έχω , επίτρεψε μου να πώ -χωρίς να σημαίνει πως με ενοχλεί ιδιαίτερα αντιλαμβανόμενος το χιούμορ σου -οτι το παραπάνω σκιτσάκι σου για πολιτικό forum μου μοιάζει πολύ "χωροφυλακίστικο" Smile

Αν κι ο βλάχος απο το χωριό μου αν του το δείξω μάλλον θα το περάσει για κανένα διαδηλωτή με πλακάτ που κάποιο μήνυμα θέλει να περάσει. Εχουν και τα "καλά τους" τα ξενόγλωσσα σκιτσάκια".χαχαχα!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makfor

makfor



Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μιά καλή Αρχή   Μιά καλή Αρχή - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 7:32 am

αυτο το νοημα εχει ακριβως φιλε μου , δεν ειναι τυχαιο αλλωστε οτι εκτος απο το τερατακι εμφανιζει και καποιον σαν "κυπατζη" του παρελθοντος ... και ο στοχος του ειναι να προβληματισει εστω και λιγο επι του θεματος

οταν το ειχα βρει πριν μερικα χρονια μου εκανε φοβερη εντυπωση (ακομη και εμενα) και το θυμηθηκα τωρα με το φορουμ και ειπα να το ριξω , φυσικα ειναι δυσκολο καποιος εκτος του χωρου να το αντιληφθει , γιαυτο εδωσα και επεξηγησεις ...

ο τροπος που λειτουγρει παντως δεν εχει κατι το "τραγικο" ή "φοβερο" , στο ιντερνετ οταν επικοινωνουν 2 υπολογιστες για να γινει εφικτη αυτη η επικοινωνια πρεπει τα δυο συστηματα να ανταλαξουν καποιες βασικες και ελαχιστες πληροφοριες , τι προγραμμα εχει , ποια ειναι η δ/νση (απο την δ/νση μπορεις να βρεις τον παροχο καθως ο καθε παροχος εχει συγκεκριμενες δ/νσεις που δινει στους πελατες και αυτες οι δ/νσεις ειναι δηλωμενες) , και διαφορα αλλα , εμφανιζει δηλαδη πληροφοριες που ειναι διαθεσιμες λογου του τροπου λειτουγριας του, φυσικα αυτα τα ξερουν λιγοι

το ιντερνιετ , οπως συνηθιζω να λεω στα παιδια , ειναι μαι μεγαλη πλατεια , ενα γηπεδο , και οπως στο γηπεδο ο διπλανο σου ή ο μπροστινο σου , ακουει τι λες , αυτο μπορει να γινει ευκολα και στο ιντερνετ , οι διαφορες μεταξυ ιντερνετ και κοινωνιας ειναι πολυ λιγοτερες απο οσες νομιζουμε , και εχει προβληματισει / εντυπωσιασει παρα πολλους επιστημονες κυριως κοινωνιολογους και ψυχολογους ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μιά καλή Αρχή
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Mια Καλη Αρχη!!!!!!!!!!!!!!!
» ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ-
Μετάβαση σε: