ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ

Τόπος διαλόγου για τις αγωνίες και την έκφραση της κοινωνίας
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πόρταλ*Πόρταλ*  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Παρόμοια θέματα
1-1-4 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
ΜΕΤΡΗΤΗΣ HITS

Study English
ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ - ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"

WOWZIO

 

 ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!

Πήγαινε κάτω 
+4
Perkos G
Σωτηρόπουλος Σπύρος
makfor
Giannis Angelou
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
makfor





ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 11:53 am

καλημερα ? που την ειδες ??? με προβοπουλους και κλειστες πορτες δεν ειναι καλημερα , ειναι καληνυχτα !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σωτηρόπουλος Σπύρος





ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 12:50 pm

Γειά σας αγαπητοί φίλοι και σύντροφοι.
Άκουγα χθες τον Ραγκούση να κάνει λόγο για ενιαίο συντελεστή φορολογίας.
Επειδή δεν γνωρίζω από οικονομικά παρά μόνο τα βασικά και επειδή είδα μία δυσκολία να απαντήσει με νούμερο όταν ρωτήθηκε , που υποψιάζεστε ότι μπορεί να κυμαίνεται το ποσοστό και αν για τους μισθωτούς σημαίνει φορολογική ελάφρυνση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 1:03 pm

Γεια σου Σπυρο
http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_1_06/07/2006_189977


Βρε Μακαρε δεν ειναι κακο να βλεπει Προβοπουλους!!!!
Σε λιγες μερες μιλαει στην Εκθεση,τι να κανει και τι θα πει αν δεν τα ξερει απο πρωτο χερι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STELLA

STELLA



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 1:07 pm

Μακη εμενα δεν με τρομάζουν ουτε οι Προβόπουλοι ουτε οι κλειστές πόρτες σε προεκλογική περίοδο. Αρκει οι πόρτες να ανοίξουν μετά τις εκλογές ....
Οσον αφορά την οικονομική πολιτική δεν εχω καθαρή εικονα. Η φορολογία εταιρειών φτάνει το 25% ενώ η φορολογία φυσικών προσώπων το 40%.Εχω την εντυπωση πως θα θεωρούνται φορολογητέο εισόδημα όλα τα μερίσματα από εταιρείες και μετοχές. Τα μερίσματα εταιρειών έτσι κι αλλιως μπαινουν σε στηλη που υπολογίζεται σαν εισόδημα που φορολογείται αλλά τα μερίσματα απο μετοχές μπαινουν σε στηλη που δεν συνιστά φορολογητέο εισοδημα.
Απο οτι κατάλαβα και οι ιδιοι μπερδεμένα τα εχουν ακόμα στο μυαλό τους.
Προτεινω να περιμένουμε την ομιλία Παπανδρέου στην ΔΕΘ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σωτηρόπουλος Σπύρος

Σωτηρόπουλος Σπύρος



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 1:13 pm

Ενταξει Γιάννη , ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makfor

makfor



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 1:18 pm

οχι με κλειστες ΠΟΡΤΕΣ , ΟΧΙ ΜΕ ΜΥΣΤΙΚΑ ... γιατι συμβαινουν 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ
α) αφηνεις τους αλλους να λενε ΟΤΙ ΘΕΝΕ
β) οι πολιτες ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ τι να πιστεψουν !!!!

ΠΛΗΡΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ , ΑΛΗΘΕΙΑ , ΛΟΓΟ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΚΡΥΣΤΑΛΙΝΟ



σπυρο , δυσκολα θα καταλαβουμε τι εννοουν και τι θα κανουν ... εμενα με μπερδευει το εξης , οταν λεει εννιαιο συντελεστη φορολογιας , παει να πει οτι θα εχω ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ? ή οτι θα εχω ΕΝΑ ΦΟΡΟ (αρα και ποσοστα σε κλιμακα ανα εισοδημα) ??? απο τα λιγα που διαβασα , κατι λενε για το ΠΡΩΤΟ ... δηλαδη ΟΛΟΙ ΜΑΣ θα πληρωνουμε το ιδιο ΠΟΣΟΣΤΟ ... σωστο ? σωστο και σοσιαλιστικο ....

κανω υπομονη ... κραταω τα μποσικα ... και προσπαθω να παραμεινω ηρεμος .... αλλα δε το βλεπω για πολυ ακομη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σωτηρόπουλος Σπύρος

Σωτηρόπουλος Σπύρος



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 1:28 pm

Μάκη και εγώ προσπαθώ να καταλάβω και πρέπει να καταλάβουμε!
Οι λευκές επιταγές μας τελείωσαν.
Τα μηνύματα πάντως που παίρνω από τα κομματόσκυλα της περιοχής είναι ότι έχουν πάρει το μήνυμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 1:36 pm

Αυτό με την μυστικοσυνάντηση του Προβόπουλου με τον Παπανδρέου πολύ μου άρεσε !!!!!!
Ξέχωρα απο την αστειότητα του ισχυρισμού ότι παρόλη την μυστικότητα οι δημοσιογράφοι ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ώς άλλοι Πουαρό, ξέρουν και απο χέρι ΤΙ ΣΥΖΗΤΉΘΗΚΕ !!!!!! Το γέλιο της αρκούδας ...........

Λοιπόν εγώ θα απαντήσω σε όλους τους ισχυρισμούς του Προβόπουλου, χωρίς φόβο αλλά με πάθος :

Καπιταλιστές και σοσιαλιστές συμφωνούν ότι υπάρχει μεγάλο δημοσιονομικό πρόβλημα. Σε αυτό συμφωνούν!
Εκεί που διαφωνούν είναι στα μέτρα που πρέπει να παρθούν γι αυτό το πρόβλημα. Εχω γράψει σε επανωτές θεματικές για τα μέτρα που πρέπει το σοσιαλιστικό κίνημα να προσανατολιστεί (και όχι μόνο εγώ αλλά και ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ) και που είναι εκ διαμέτρου αντίθετα με αυτά της δεξιάς, και δέν θα τα επαναλάβω για να αυτοδοξαστώ.

Ενα ερώτημα κ. Προβόπουλε : Ποιές είναι αυτές δημοσιονομικές προσαρμογές τις οποίες μάλιστα οι αγορές για να μας δανείσουν τις απαιτούν ? Και ποιός σας είπε ότι δέν υπάρχουν ριζοσπαστικές λύσεις να βρεθούν χρήματα ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ και όχι απο την τσέπη του φτωχού λαού, που όπως υπονοείται είναι οι δημοσιονομικές προσαρμογές σας ?????

Υπάρχουν σοσιαλιστικές λύσεις που μπορούν να αναδείξουν την διαφορά Πα.Σο.Κ. – Ν.Δημοκρατίας ! Εάν ΔΕΝ υιοθετηθούν, κλάματα και οδυρμούς να μήν ακούσω πλέον. Το θέμα δέν είναι άν υπάρχουν, το θέμα είναι άν θέλουμε να τις εφαρμόσουμε. Και εκεί ακριβώς βρίσκεται και η κρισιμότητα της μάχης της συντήρησης και της προόδου, του νεοφιλελευθερισμού και του σοσιαλισμού. Ολα τα υπόλοιπα εκτός απο παπαριές τα θεωρώ και προσπάθεια κατατρομοκράτησης του απλού πολίτη.
Πάντα κατα την γνώμη μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σωτηρόπουλος Σπύρος

Σωτηρόπουλος Σπύρος



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 1:46 pm

Γειά σου Πούπα και καλό χειμώνα
Αυτό είναι και το μεγάλο στοίχημα του Πα.Σο.Κ.
Από ποιές τσέπες θα μειωθεί το έλλειμα....
Ποιοί είναι αυτοί?
Εδώ! ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 332405
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 1:59 pm

Πηνελοπη....διαβασε το ξανα...υποθεση κανει...

......Το ενδιαφέρον όμως βρίσκεται και στα όσα υπονοήθηκαν στην συζήτηση μεταξύ των δύο ανδρών. Αν επιχειρούσαμε να αποτυπώσουμε αυτό το κομμάτι του «διαλόγου», η ουσία του θα ήταν η ακόλουθη:....................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 2:37 pm

Υπάρχουν σοσιαλιστικές λύσεις που μπορούν να αναδείξουν την διαφορά Πα.Σο.Κ. – Ν.Δημοκρατίας ! Εάν ΔΕΝ υιοθετηθούν, κλάματα και οδυρμούς να μήν ακούσω πλέον. Το θέμα δέν είναι άν υπάρχουν, το θέμα είναι άν θέλουμε να τις εφαρμόσουμε. Και εκεί ακριβώς βρίσκεται και η κρισιμότητα της μάχης της συντήρησης και της προόδου, του νεοφιλελευθερισμού και του σοσιαλισμού.







Aυτο το κραταω σαν συλλεκτικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αυτα Πηνελοπη πιστευω και εγω αλλα ....
ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....
ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.....
ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΜΗΡΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ !!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 2:44 pm

ΟΧΙ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ !!!!!!

ΜΠΟΡΟΥΜΕ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ !!!!!!

ΟΜΗΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΟΜΗΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ!!

(Δέν υπονοώ εσένα Γιάννη, να μήν παρεξηγηθώ κιόλας, αλλά αυτούς που ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΝ ΤΙΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ)

Καλό χειμώνα και σε σένα Σπύρε και καλή δύναμη σε όλους !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 2:54 pm

Δεν μπορω να σε παρεξηγησω αλλα θα σε ησυχασω λιγο..
Βανα τελος,χασαμε την Μπαρμπα και τι θα κανουμε!!!!!
χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 4:41 pm

Εγώ για μυστική δεν την είδα ... , έδειξαν και πλάνα οι ΤιβιΜΜΕδες.
Το θέμα είναι γιατί; για ποιό λόγο έγινε και ποιό ήταν το περιεχόμενο;

Είναι σαφές ότι ο Καραμανλής έκανε εκλογές για να τις χάσει.
Ο λόγος των εκλογών πέραν άλλων ήταν εντελώς προσχηματικός και πλαστός.
Φοβάμαι ότι θα επαληθευτούν οι "Κασσάνδρες" (Moi aussi) και εκτός από τους Τούρκους, θα μας περιμένει το Δ.Ν.Τ. ... .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kolliasthess





ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 5:01 pm

Οι εκλογές γίνονται για να έχουμε και εδώ το γερμανικό μοντέλο και να εφαρμοστούν όσα θέλει ο Αλμούνια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 5:38 pm

Κασσάνδρα είπαμε και εμφανίστηκε η Θεσσαλονίκη και η Κασσανδρία ... .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 5:46 pm

Είναι σαφές πως κάποιος πετάει την μπάλλα ... το θέμα είναι εάν δίνει πάσα ή σκοτώνει τον αντίπαλο.
Σε κάθε περίπτωση οι πολίτες που το λέει η καρδιά και το μυαλό τους πρέπει να κινηθούν αποφασιστικά και ουσιαστικά.
Η νίκη του Πα.Σο.Κ. θα απαλλάξει την χώρα από την άθλια Ν.Δ. .
Είναι όμως πιθανό να επαναφέρει μια ακόμα σειρά από αθλιότητες.
Μετά τις εκλογές, ο ρόλος μας θα είναι αποφασιστικός, όχι για να τους φράξουμε τον δρόμο (αυτό δεν μπορούμε σήμερα να το κάνουμε), αλλά προκειμένου να καταδείξουμε και να πιέσουμε για ουσιαστικές πολιτικές, ακόμα και για να σταματήσουμε τις πιθανές και μάλλον σίγουρες κατηφόρες.
Εάν το κομματικό Πα.Σο.Κ. εξακολουθήσει να είναι τόσο πολιτικά γερασμένο, τότε δεν θα αντέξει τους κλυδωνισμούς.
Ισως η απελευθέρωση των πολιτών να απαιτεί την δημιουργία νέων μαζικοτήτων ... .
Ομως αυτά για μετά ... τώρα προέχει να καθαρίσουμε με την κυβέρνηση της αθλιότητας. (γνώμη μου, όπως γράφει και η Πούπα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Perkos G





ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 8:46 pm

Ισως και να μην έχω την κατάλληλη ψυχολογία για να γράψω (γιατι μου την έχουν κάνει ασανσέρ) αλλά η αγωνία μου για το αύριο της πατρίδας μας και του κόμματος που θα δώσω τη στήριξη μου με αναγκάζει να καταθέσω τις σημερινές απόψεις μου

Αρχίζει ηδη και μου τη βαράει η συσσωρευμένη απραξία και το χάσιμο πολύτιμου χρόνου να αρθρωθεί εστω μια σοβαρή προγραμματική δήλωση . Αποσπασματικά διαβάζουμε για κάποια οικονομικά μέτρα που θα προτείνει στη Θεσ/νίκη.

Ας σοβαρευθούν στο οικονομικό επιτελείο κι ας καταθέσουν συγκεκριμένες προτάσεις κι ας σταματήσουν οι πονηρίστικες διαρροές του στύλ "κόβω κίνηση και αντιδράσεις και βλέπουμε". Τον απλό πολίτη δεν τον ενδιαφέρουν αν θα φορολογηθούν τα μερίσματα με ενιαίο συντελεστή επειδή τον πρότεινε μια Τράπεζα (αν είχε χρήματα ο πολίτης θα αγόραζε μετοχές) ούτε τα δημοσιεύματα αν ο ΓΑΠ είδε τον Προβόπουλο με ανοικτές η κλειστές πόρτες. Ούτε ακόμη για τον πρόσθετο φόρο εισοδήματος ανω των 60.000 €.

Εμβαλωματικές λύσεις η «Μαλακίες για να περνάει η ώρα.»

Εχουμε εν τω μεταξύ τον καταρτισμό των ψηφοδελτίων , ποιος θα μπεί, ποιος και γιατί θα μείνει εκτός ,κάτι να το συζητήσουμε , κάτι με την παπαριά του ντιμπέιτ (θα είναι όρθιοι η καθιστοί, τι γραβάτες θα φοράνε, θα κοιτάζονται μεταξύ τους και άλλα ευτράπελα και γελοία ) , κάτι με τις αναλύσεις των γκάλοπ, κάτι με τις προσχωρήσεις , ολο και κάποιος εν τω μεταξύ θα αμολήσει καμιά κοτσάνα μ αυτά, με ετούτα και τα άλλα εύκολα θα περάσουν οι 24 μέρες που μας απομένουν.

Μέρες κατιναριού κι εύκολου παραπολιτικού κουτσομπολιού χωρίς καμιά μαχητική δυναμική που αναγκάζουν και τον πιο αγωνιστή σύντροφο να τους παρακολουθεί ενεός αφου του έχουν αποσυντονίσει εντελώς το αγωνιστικό φρόνημα να πεί η να γράψει κάτι. Όλα «στο βρόντο» κι όλα θα τα δούμε μετα τις εκλογές.

Στο δρόμο προς τις εκλογές τους οδηγεί το «φωτεινό αστέρι» των δημοσκοπήσεων.

Από «τύχη αγαθή» αυτή τη φορά πιστεύω ότι δεν θα χάσουν το δρόμο. Μην άγχεσθε. Η Ν.Δ. κουτσά –στραβά «θα μας αφήσει χρόνους» να ζήσουμε «να τη θυμόμαστε»

Στόχος δικός μας είναι να καταθέτουμε προτάσεις κι ας μην μας ακούνε, να είμαστε ενάντια σε κάθε μορφής συντήρηση από όπου κι αν προέρχεται.

Σας θεωρώ αντι-συστημικούς αγωνιστές γι αυτό και η μεγάλη μας μάχη θα είναι να μη συμβιβαστούμε με τις οποιεσδήποτε επιλογές της νέας κυβέρνησης που θα προδώσουν όσους τη στηρίξανε αλλα και έναν ολόκληρο λαό που ταλαιπωρήθηκε από μαθητευόμενους μάγους και πεχλιβάνηδες της οποιασδήποτε εξουσίας.

Το σαθρό και γερασμένο πολιτικό σύστημα είναι σαν το δέντρο που πρέπει να του κόψουμε τα ξερά και γερασμένα κλωνάρια που προβλήθηκαν από τη ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΤΙΔΑ και να το μπολιάσουμε με νέες μαχητικές ιδέες για να ζωντανέψει .

Ας μην ξεχνάμε το στόχο μας . Δεν είναι ώρες για πανηγύρια αλλά για σοβαρό προβληματισμό.

Με εννοείτε υποθέτω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eponymos
Επισκέπτης




ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: πωπω!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 9:04 pm

Ποιοι εκπονούν το οικονομικό πρόγραμμα του Πα.Σο.Κ.; Θα πάθεις σοκ αν μάθεις. Γι' αυτό επιμένω ισχυρό ΚΚΕ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Perkos G





ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 9:20 pm

Θέμα: πωπό!!!!!

Eponymos/Anonymos

Κρυφοδεξιέ δεν θέλω να μάθω γιατί το ξέρω . Τίποτε άλλο εχεις να μας πείς η οι τοποθετήσεις σου εξαντλούνται σε 17 λέξεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eponymos
Επισκέπτης




ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: πωπωπω!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 9:23 pm

Ούτε αυτες δε μπορείς να καταλάβεις όμως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Perkos G





ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 9:35 pm

Τι να καταλάβω δηλαδή? Για το ισχυρό ΚΚΕ η για το οικονομικό του επιτελείο?
Αν θέλεις ισχυρό ΚΚΕ πήγαινε σε κανένα σιδηρουργό να σου βάλει μασίφ σίδερα.
Παραπάνω απο 5 γραμμές ξέρεις να γράφεις για να σε καταλάβω?

Ασε μας ρε μάστορα βραδυάτικα και μη ξύνεις το λοκό σου για καυγά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anonymos
Επισκέπτης




ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: πωπωπωπω!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 9:39 pm

Γεια σου μάγκα μου

Όνειρα γλυκά. Πίστευε και μη ερεύνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Perkos G





ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤετ Σεπ 09, 2009 9:52 pm

Γεμίσαμε πωπωπωπω!!!

Συζήτηση του ποπού!! Απο eponymos & anonymos

Τέτοια μετάλλαξη!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makfor

makfor



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Σεπ 10, 2009 7:08 am

συμφωνω με οσα γραφειο ο γιωργος ποιο πανω ... μια εβδομαδα ΓΕΜΑΤΗ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!! αυτο δεν ειναι εκλογες , αλλα παναϊρ , ακομη και στα πανηγυρια υπαρχει μεγαλυτερη κινητηκοτητα , εδω ολη η ενεργεια σπαταλατε για να βρουν τους ποιο ικανους ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ για να τους βαλουν στα ψηφοδελτια , για να καταλαβω , εαν ο δημας και η μπαρμπα , ειναι πολιτικοποιημενα ατομα , εαν τους ειδε κανεις σε απεργιες και διαδηλωσεις , εαν διαβασε κανεις αρθρα τους σε εφημεριδες ή εστω εαν τους ακουσε να παιρνουν θεση για την κατασταση της χωρας , ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΛΟ , να του βαλουν και σε λιστες και οπου θελουν ... υπαρχουν χιλιαδες ΑΞΙΟΙ ανθρωποι , ΙΚΑΝΟΙ , με εργασιακη εμπειρια αλλα και αγωνιστικη και εμεις κοιταζουμε ποιος εχει φωτογενεια ... ΕΥΓΕ ΓΙΩΡΓΑΚΗ γιατι για μενα ηδη εισαι γιωργακης οταν δεν μπορεις να χτυπησεις το χερι στο τραπεζι και να ξεκαθαρισεις τα πραγματα ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΩΡΑ

το θεμα σημιτης , να μη το θιξω , σημιτης = ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΩ !!!! απλα τα πραγματα , δεν μπορω να δεχτω εναν ανθρωπο που ΚΑΤΑΡΓΗΣΕ ΤΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ ΜΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ !!! ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ !!!!!


ας παμε τωρα και στα περι προγραμματος .... και αντε το προγραμμα θα εξαγγελθει στη ΔΕΘ , και αντε ο γιωργακης ξερει τι κανει , και αντε θελει αλλαγη και ειναι υπερ των εργαζομενων και και και .... τους ΧΑΛΒΑΔΕΣ (γιατι η αλλη λεξη ειναι απαγορευμενη) γιατι τους αφηνει να βγαινουν στο χαζοκουτι και να γινονται ρομπες και να χανει ΨΗΦΟΥΣ ???? γνωριζω ηδη 2 ατομα που αλλαξαν αποψη για το τι θα ψηφισουν απο αυτα που βλεπουν στη τιβι ...


κοινος , για να επανελθω σε κατι που προτεινα πριν μερες , για το μπορει και πρεπει να κανει το πασοκ .... η επιλογη ηταν τελικα τα α) , ΤΡΙΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΘΟΝΤΑΝ αυτο ειναι το σχεδιο , ο καθενας το ΜΑΚΡΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ και ο γιωργακης να βαραει το ζουρνα ....


ενα κλικ πριν σας στειλω στο διαλο ειμαι ... ΕΝΑ ΚΛΙΚ ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makfor

makfor



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Σεπ 10, 2009 7:13 am

δημητρη , ολα εχουν την σημασια τους , ΟΛΑ , ο πολιτης αυτη την στιγμη βομβαρδιζεται απο καθε ειδους χαζομαρα , γιατι να πρεπει να δινει το ιδιο το πασοκ δικαιωματα ? γιατι πρεπει να εχει μυστικα ? γιατι δεν μας μιλαει ΣΤΑ ΙΣΙΑ ??? γιατι πρεπει οι στελεχαρες να γυρνανε απο καναλι σε καναλι και να αναλονονται σε βλακειες και στις επιθεσεις του καθε δημοσιογραφου ? γιατι δεν προκαλουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ? φοβαμαι γιατι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ !!!!

εγω αυτο που βλεπω ειναι και παλι τα ιδια , ενα αλλαλουμ που κανεις δεν μπορει να βγαλει ακρη και αυτο μονο καλο δεν ειναι ...

αποψη μου ? δεν θα υπαρξει αυτοδυναμια , αυτος ειναι ο λογος που γινονται αυτα , αυτος ειναι και ο λογος που γινονται τωρα οι εκλογες και οχι τον μαρτιο

απογοητευομαι καθε μερα και περισσοτερο ...

ειπα θα κανω υπομονη ... το προσπαθω δεν ειναι ευκολο να βλεπεις οτι για αλλη μια φορα θα σε προδωσουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Σεπ 10, 2009 8:44 am

1. @ Πέρκος : Συμφωνώ, αλλά υπάρχουν παντού "κούρβουλα" ... κατά συνέπεια το δέντρο μοιάζει μάλλον με αυτό του Ταρκόφσκυ ("ΘΥΣΙΑ").
Οι άνθρωποι δεν έχουν καμμία σχέση με την πραγματική πολιτική: ενιαίος συντέλεστης φόρου τόκων στις καταθέσεις ... δηλ. η μάνα μου που έχει 1.000 Εύρώ στην τράπεζα και παίρνει τόκο 1% θα πληρώνει φόρο τόκων σε ίδιο ποσοστό με τον άλλο που έχει 10.000.000 και τα έχει κλειστά με 5+% .
Ρε σοσιαλιστές του κινήματος μήπως έχετε μυρωδιά από βασικές αρχές σοσιαλισμού; Το "κεφάλαιο" του Μάρξ αναλύει τις δομές και τους τρόπους χρήσης του κεφαλαίου. Για βάλτε λίγο το ξερό σας να δουλέψει (εάν μπορεί) και θα βρείτε την λύση.
Ασε που πέρυσι ο ΓΑΠ μίλησε για αναδιανομή των εισοδημάτων. Πως θα κάνεις αναδιανομή (και κατ' επέκταση μπορεί να σου βγεί και κανένας σοσιαλιστικός μετασχηματισμός) όταν λές ενιαίο ποσοστό φορολόγησης ήτοι ακριβής συντήρηση των αυτών δεδομένων ; κουμπούρια και στα μαθηματικά και στον σοσιαλισμό !!!
Αντε μλκς άσχετοι και καιροσκόποι μην εκτίθεστε ... .

Σε λίγες ώρες υπόσχομαι στους συντρόφους του φόρουμ να γράψω τις θέσεις - προτάσεις μου.

2.@ "eponymos" . Προτροπές χωρίς αιτιολογία είναι λέξεις κενές και δεν πιάνουν τόπο.
Εμείς ερχόμαστε από "δρόμο" και καλό θα ήταν να αιτιολογήσεις τις προτάσεις σου, αλλιώς σου γράφω και εγώ να ψηφίσεις "Αντικαπιταλιστικό Μέτωπο" που είναι και πραγματικά μαρξιστικό. Παρακαλώ λοιπόν κάποια αιτιολογία ή ανάλυση στις προτροπές σου. Που ξέρεις, μπορεί κάποιοι να πειστούν.

3. @ Μακφόρ . Μάκη, μάλλον πρέπει να καταργήσεις από το σύνολο των συναισθημάτων σου την έννοια της "απογοήτευσης". Μια ζωή απογοητευμένοι είμαστε όλοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makfor

makfor



ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!   ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Σεπ 10, 2009 8:48 am

το ξερω ρε φιλε , αλλα πρεπει να καταργησω και το "πληγωμενος" .... και να φωναξω ενα "ΓΙΑΤΙ?" δεν το κρυβω οτι εχω πεσει στην παγιδα να "περιμενω" κατι , να "περιμενω" την αλλαγη ... για αλλη μια φορα ... δεν ξερω... ειπα θα κανω υπομονη ... και το προσπαθω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 16Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΗΣ 4ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2009
» To παιχνιδάκι "μαδάω, μαδάω την μαργαρίτα" ή αλλοιώς βλέπω δέν βλέπω εκλογές, το ξέρετε ?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ-
Μετάβαση σε: